Toukokuun vuorot peruttu

  • Posted on: 28 April 2020
  • By: Marko Ruohonen

Seuran hallitus on vakavan pohdinnan ja aktiivisen tilanteen seurannan jälkeen tehnyt seuraavan, yksimielisen päätöksen:

Rauhoittaaksemme edelleen aktiivista koronavirustilannetta sekä koska Suomen hallitus ei ole linjannut vielä rajoitusten poistamisista ja koska Turun kaupungin kenttien vuorot pitää perua vähintään 2 viikkoa etukäteen, on Turku Beach Volley perunut kaikki varatut vuorot toukokuulta. Näinollen sekä viikkokisojen että muiden tapahtumien aloitus siirtyy vähintään kesäkuun alkuun. Lisäksi myös TBV-päivä siirtyy aiemmin suunnitellulta 16.5 myöhempään ajankohtaan.

Seuran hallitus seuraa tilannetta edelleen ja pyrimme aloittamaan ohjatut toiminnat heti, kun se vallitsevan tilanteen huomioonottaen on mahdollista.

Toivotamme kaikille hyvää (ja eristäytynyttä) vappua ja vihdoin alkanutta kevättä! Jaksetaan vielä hetki, kyllä se biitsikesäkin sieltä vielä koittaa!

 

-Marko