Marko Ruohonen on seuran uusi puheenjohtaja!

  • Posted on: 10 March 2020
  • By: Joska Björklund

Vuosikokouksessa 4.3. oli mukavasti jäseniä paikalla ja seuran hallituspaikat laitettiin hieman uuteen uskoon. Vetovastuun ottaa seuran valmennuksestakin vastaava Marko Ruohonen. Vanhasta hallituksesta jatkaa edelleen rahastonhoitaja Risto-Matti Ruonamo sekä varapuheenjohtajaksi valittu Jenna Heinonen. Itseni lisäksi myös Laura Saukko jättää hallitustehtävät omasta pyynnöstään ja uusina jäseninä hallitukseen valittiin Henna Sundström ja Toni Turpeinen. Omasta sekä edellisen hallituksen puolesta toivotan seuran uudelle hallitukselle paljon myötätuulta ja positiivisia peliliikkeitä niin kentälle kuin seuran kehittämiseenkin!

Comments

Janne Kauppila's picture

suurkiitos entisille ja täältä taustatukea uusille hallituslaisille, nähään kesällä hiekalla taas!